ForumDodaj do ulubionych (Tylko IE)Ustaw jako startowa (Tylko IE)Kana3 RSS

 
 

Pobieranie

Menu

Strona główna
Forum

FAQ
Opis gry
Instalacja gry
Wymagania sprzętowe
Silnik CryEngine

Dotacja
Galeria

Dodaj artykuł

Żywioły
Divine Power
Historia Atreii

Rasy
Elyos
Asmodian
Balaur (NPC)

Klasy
Warrior
Priest
Scout
Mage

Multimedia
Filmy
Tapety
Dla graczy
Wygaszacze

AionOnline
    Aion Online - Polski Portal
Zarejestruj konto i zacznij grac!

Crafting (Wstęp)
Autor: Hetman

Celem niniejszego artykułu jest zapoznanie czytelnika z sześcioma podstawowymi formami craftu. W tej dziedzinie nie ma ograniczeń klasowych i jedna postać może rozwijać dwie lub więcej specjalności.

Na wstępie kilka słów o surowcach. Wiadomo, iż bez odpowiedniego zaopatrzenia każda manufaktura skazana jest na plajtę. W tej domenie Ken Choi (kierujący ekipą deweloperów NCSoft pracujących nad Aion) zapowiedział, że rewolucji nie będzie. System gromadzenia materiałów zbliżony będzie w swojej formie do tych, znanych nam z innych gier MMORPG (WoW, Lineage2, DAOC ...). Głównymi źródłami będą:

- pojawiające się losowo na terenie całego obszaru, w tym również w Abyssie, złoża minerałów i plantacje roślin - rozwiniecie zdolności "extract" jest konieczne.
- wszelkiego typu drop-y z mob-ów.
- wyspecjalizowane sklepiki, oraz oczywiście handel wymienny pomiędzy graczami.


 

 
Teraz, gdy wiecie już w jaki sposób zdobyć zaopatrzenie pozostaje Wam zdecydować się na „zawód”, który chcielibyście wybrać. Weaponsmith, armorsmith, alchemy lub workmanship, a może sewing/tailoring lub cooking. Wybór jest szeroki i po podjęciu decyzji zacznijcie od zlokalizowania odpowiednich instruktorów.

Znajdują się oni w stolicy każdej z frakcji. W pobliżu każdego z nich znajdziecie również odpowiedni dla niego warsztat i sklepik z podstawowymi składnikami i "design - recepis-ami". 

Kilka słów na temat dostępnych specjalizacji


Armorsmith
Ta specjalizacja pozwoli Wam tworzyć zbroje pancerzowe i kolczugi. W tym celu potrzebna będzie kuźnia i oczywiście, między innymi, duże ilości metalu. 

Weaposmith
Pozwala na wytwarzanie broni, posiadającej w swojej kompozycji metal, tak więc łuki i inne drewniane przedmioty kaźni są wykluczone z tego fachu. Miejsce pracy to także kuźnia.

Alchemy
Praca w tym fachu to tworzenie szerokiej gamy eliksirów magicznych, od zwykłych napojów leczących poczynając, a na super-wzmacniających kończąc. Produkcja kamieni zwiększających statystyki, jak również broni (orby i księgi) dla magów. Alchemik do swojej dyspozycji ma laboratorium chemiczne. Specjalność bardzo poszukiwana i ten z Was, który się na nią zdecyduje, na pewno nie będzie narzekał na brak pracy. Najwięksi amatorzy tych trunków to tzw. „tanki”, wojownicy walczący w kontakcie. 

Workmanship
Jego specjalność to drewno. Potrzebujecie łuk, kuszę, drewniane maczugę lub magiczny staff – to Wasz człowiek. Ale również w jego rękach tworzona będzie cala Twoja biżuteria.

 
Sewing/Tailoring
Podobnie jak armorsmith, z tym ze operuje się na skórze i tkaninach. 

Cooking
Tworzy głównie mikstury dające bonusy krótkoterminowe. Przepisy są na bazie wody, ziół..., kilku jajek, występującej fauny i oczywiście mięsa. Wraz z wzrostem doświadczenia dania będą bardziej wyrafinowane i zróżnicowane. Możecie wierzyć lub nie, lecz powiem Wam, iż kuchnia stanie się szybko bardzo popularna. A najsławniejsi światowi kucharze to... mężczyźni...

Rozwinięcie craftu nie jest skomplikowane, osobiście wybrałem drogę "work order", prac proponowanych przez instruktora craftu i w kilka godzin gry nabiłem 200 w alchemy. Potrzeba jedynie czasu, cierpliwości i kinah . Na przykład na przejście z 200 na 300 potrzeba około 1 mln kinah.

Zapraszamy do dyskusji na temat tego artykułu i podsyłania wszelkich sugestii.
Będziemy wdzięczni za uwagi i sygnały dotyczące ewentualnych błędów.
By wysłać swój komentarz lub sugestie - odwiedź nasze forum!

Panel

Login:
Hasło:
Rejestracja

Shoutbox

Musisz być zalogowany aby pisać wiadomości


Archiwum

Dotacja

Stan konta portalu.

Potrzeba: 427 zł
Zebrane: 424 zł
Brakuje: 3 zł

Dotacja

Ostatnie


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


Więcej

www.aiononline.com.pl - Aion Online - Polski Portal - wszystkie prawa zastrzeżone!