ForumDodaj do ulubionych (Tylko IE)Ustaw jako startowa (Tylko IE)Kana3 RSS

 
 

Pobieranie

Menu

Strona główna
Forum

FAQ
Opis gry
Instalacja gry
Wymagania sprzętowe
Silnik CryEngine

Dotacja
Galeria

Dodaj artykuł

Żywioły
Divine Power
Historia Atreii

Rasy
Elyos
Asmodian
Balaur (NPC)

Klasy
Warrior
Priest
Scout
Mage

Multimedia
Filmy
Tapety
Dla graczy
Wygaszacze

AionOnline
    Aion Online - Polski Portal
Zarejestruj konto i zacznij grac!

Farbowanie zbroi
Autor: Rillas

Farbowanie zbroi jest jedną z opcji pozwalających na dalsze dostosowanie wyglądu postaci do wyobrażeń i upodobań graczy. Poprzez termin „farbowanie” rozumie się nałożenie na aktualny model zbroi i jej kolor inną, wybraną przez gracza barwę przy użyciu barwników, które w różnoraki sposób mogą być pozyskane w świecie gry. Większość modeli zbroi może zostać zafarbowana, jednakże niektóre np. unikalne zbroje, zbroje Abyss oraz zbroje najwyższego poziomu craftingu (Mastery) nie mogą zostać poddane temu procesowi.Sposób farbowania

Proces farbowania jest bardzo intuicyjny i nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Należy podwójne-kliknąć na barwniku by był gotowy do użycia, następnie poprzez otwarcie okna ekwipunku postaci („p”) bądź sakwy podróżnej („i”) wybrać część zbroi którą chcemy zafarbować. Następnie należy najechać kursorem na ikonę reprezentującą item i kliknąć na nią. Pojawi się okienko z zapytaniem, czy chcemy zafarbować wskazany item. Po wybraniu opcji „tak” wybrana zbroja zostanie automatycznie zafarbowana. Nie ma możliwości „podejrzenia” jak wyglądać będzie wybrany przez nas kolor na zbroi, jedyny sposób na odwrócenie procesu jest nałożenie nowego koloru, bądź użycie „płynu na odbarwienie”, który przywróci pierwotny kolor zbroi. Odbarwiacz można kupić u sprzedawcy w stolicy.

Farbować można następujące części zbroi: hełm, naramienniki, napierśnik, spodnie, rękawice, buty oraz tarcze (które także zaliczają się do kategorii zbroi) – w sumie potrzeba 6 farbek by zmienić kolor całego setu + 1 na tarczę.
 

1) Aktywujemy barwnik:
 

2) Wybieramy część zbroi do farbowania:
 

 
3) Zatwierdzamy wybór:
 

 
4) Gotowe!:
 

Rodzaje barwników oraz ich pozyskiwanie

1) Zwykłe
Są to zwykłe, pospolite barwniki, które można kupić u sprzedawcy (a następnie np. sprzedać w Domu Aukcyjnym) w stolicy każdej z ras. Dostępne są wraz z odbarwiaczem (pozwala na przywrócenie oryginalnego koloru zbroi). Ponadto na 20 levelu od sprzedawcy można wziąć jednorazowy quest na dostarczenie składników do farbek, wykonanie którego zostanie nagrodzone zestawem 5 wybranych przez nas barwników oraz 5 odbarwiaczy.

Kolory, które można nabyć to (Uwaga! Wszystkie 4 kolory dostępne są dla obu frakcji):

Emerald Green:
 

Brown:
 

Blue:
 

Purple:
 

2) "Kwiatowe"
Typ ten został dodany wraz z patchem 1.1 w koreańskiej wersji gry. Robocze określenie tego rodzaju barwników pochodzi od sposobu ich pozyskiwania – znajdowane są poprzez zbieranie kwiatów i roślin. Szansa na znalezienie takiego pigmentu zamiast podstawowego itemu z rośliny, jest dość niewielka i wynosi w przybliżeniu 3-4% Dostępnych jest 7 "kwiatowych" kolorów.

„Kwiatowe” barwniki Elyos:

Lime:
 

Red:
 

Yellow:
 

Burnt Orange:
 

 
Light Purple:
 

 
Aqua:
 

 
Gold:
 

„Kwiatowe” barwniki Asmodian:

 Royal Blue:
 

Lilac:
 

Golden:
 

Orange:
 

 
Cyan:
 

 
Bright Cobalt:
 

 
Light Yellow:
 

3) Unikalne barwniki 
Barwniki tego rodzaju zostały wprowadzone wraz z patchem 1.2 koreańskiej wersji i obecnie nie ma możliwości znalezienia ich w świecie gry. Mogą być zdobyte jedynie poprzez „kupienie” ich za pomocą tzw. punktów „Enchant Knowledge” – punkty te zdobywa się przez wspieranie i rozwój koreańskiej bazy danych, gdzie za uczestnictwo w dyskusjach i udzielanie odpowiedzi na pytania innych otrzymuje się właśnie punkty „Enchant Knowledge". Obecnie nie ma żadnych informacji czy podobny system będzie obowiązywał w zachodniojęzycznej wersji gry i czy barwniki te będzie można pozyskać w inny sposób.

Na tej zasadzie dostępnych jest 9 specjalnych barwników:

True Red:
 

Mustard:
 

Deep Blue:
 

Olive Green:
 

Green Tea:
 

 
True White:
 

 
Hot Orange:
 

 
Hot Purple:
 

 
Hot Pink:
 

Przywracanie pierwotnej barwy zbroi

Jak zostało wcześniej powiedziane, nie ma obecnie możliwości sprawdzenia przed zatwierdzeniem farbowania jak dany kolor będzie wyglądał na zbroi. Dlatego sprzedawcy obok farbek oferują także odbarwiacz. Proces usuwania koloru jest analogiczny do jego nakładania. Aktywujemy odbarwiacz poprzez jego podwójne-klikniecie, zaznaczmy część zbroi którą chcemy poddać zabiegowi, zatwierdzamy chęć usunięcia koloru – brawo, zbroja powróciła do swojego oryginalnego kolorytu!

1) Aktywujemy odbarwiacz:
 

2) Wybieramy część zbroi:
 

 
3) Zatwierdzamy chęć usunięcia koloru:
 

 
4) Gotowe!:
 

Sprzedawcy barwników

Podstawowe barwniki (niebieski, zielony, brązowy i fioletowy) wraz z odbarwiaczem można kupić od sprzedawców w stolicy każdej z ras. Znajdują się oni w dzielnicy handlowej, obok sprzedawców odświętnych strojów. Poniżej przedstawiamy ich lokalizacje.

Elyos - Sanctum, NPC Junes:Asmodianie - Pandaemonium, NPC Kinot:

Zapraszamy do dyskusji na temat tego artykułu i podsyłania wszelkich sugestii.
Będziemy wdzięczni za uwagi i sygnały dotyczące ewentualnych błędów.
By wysłać swój komentarz lub sugestie - odwiedź nasze forum!

Panel

Login:
Hasło:
Rejestracja

Shoutbox

Musisz być zalogowany aby pisać wiadomości


Archiwum

Dotacja

Stan konta portalu.

Potrzeba: 427 zł
Zebrane: 424 zł
Brakuje: 3 zł

Dotacja

Ostatnie


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


Więcej

www.aiononline.com.pl - Aion Online - Polski Portal - wszystkie prawa zastrzeżone!