ForumDodaj do ulubionych (Tylko IE)Ustaw jako startowa (Tylko IE)Kana3 RSS

 
 

Pobieranie

Menu

Strona główna
Forum

FAQ
Opis gry
Instalacja gry
Wymagania sprzętowe
Silnik CryEngine

Dotacja
Galeria

Dodaj artykuł

Żywioły
Divine Power
Historia Atreii

Rasy
Elyos
Asmodian
Balaur (NPC)

Klasy
Warrior
Priest
Scout
Mage

Multimedia
Filmy
Tapety
Dla graczy
Wygaszacze

AionOnline
    Aion Online - Polski Portal
Zarejestruj konto i zacznij grac!

Tworzenie postaci
Autor: Musashi & Vexilla

Na wstępie nadmienię, iż wszystkie informacje tutaj zawarte powstały w oparciu o ogólnie dostępne info, jako że pochodzą one z CBT3 to wszelkie poniższe info mogą się zmienić tak w OB jak i po wyjściu na serwery europejskie, co nie przeszkodzi zaktualizować poradnika za każdym razem.
Jako, że w grze jednym z podstawowych wymogów jest zachowanie balansu pomiędzy rasami, NCsoft wprowadzić może kilka systemów kontroli populacji serwera. Dla przykładu (nie wiadomo jak to będzie w retailu) przed rozpoczęciem OB wprowadzono kontrolę serwerów, tak więc może pojawić się sytuacja, kiedy liczebność jednej ze stron będzie za duża, NCsoft zamknie rejestracje charakterów dla danej frakcji. Oczywiście jest to tylko "gdybanie", ale bardzo możliwe. Z kolei w wywiadzie jeden z programistów AION, zapowiedział, iż gra będzie mieć wbudowaną opcję kontroli liczebności, a serwer będzie automatycznie dostosowywał liczbę wolnych slotów do danej liczebności frakcji (im mniejsza liczebność tym więcej slotów).

a) wybieramy serwer
Tradycyjnie zanim przystąpimy do tworzenia własnej postaci będziemy musieli wybrać serwer, na którym zamierzamy zagrać. W OB każdy serwer odziedziczył nazwę po jednym z dwunastu Empirejskich Lordów, czy ten trend utrzyma się do premiery Aion zobaczymy wkrótce.b) wybieramy rasę
Z pierwszym poważnym dylematem będziemy musieli zmierzyć się już na samym początku, stając przed wyborem jednej z dwóch grywalnych ras - pięknymi, lecz aroganckimi Elyos, a odważnymi i mrocznymi Asmodian. Ta decyzja całkowicie zmieni sposób w jaki przyjdzie nam poznawać świat Wieży Wieczności. Trzeba zastrzec, że ten wybór nie definiuje charakteru postaci - rasy nie utożsamiają się z dobrem, czy złem. Po dokonaniu wyboru możemy tworzyć postacie tylko i wyłącznie tej rasy, nie będzie możliwości stworzenia jednego bohatera jednej rasy i drugiego z innej (jedyna możliwość to stworzenie ich na innych serwerach).

c) wybieramy płeć i rodzaj postaci

Następnym krokiem jest wybór jednej z ośmiu postaci - przedstawicieli obu płci dla czterech różnych profesji - wojownika (warrior), zwiadowcy (scout), kapłana (priest) i maga (mage). Płeć nie ma znaczenia dla statystyk danej klasy, po prostu oszczędzono nam zbędnego klikania. Do wyboru mamy
Elyos i Asmodian.

Elyos
 
Asmodian

d) wygląd postaci

Po decyzji jaką zagramy klasą przejdziemy do tworzenia wyglądu bohatera. To tu spotykamy się z jednym z największych atutów Aion - programiści zapewnili nam ogromne możliwości personalizacji naszego alter ego. Do naszego wyboru pozostawiono 14 ustawień sylwetki oraz 27 samej tylko twarzy. Ale na tym nie koniec! Możemy dowolnie modyfikować każdy z domyślnych szablonów za pomocą bardziej zaawansowanych opcji. Przy pomocy około 13 suwaków można definiować m.in. wzrost, czy umięśnienie danej partii ciała. Jeszcze większe możliwości otrzymaliśmy przy modyfikacji twarzy. Obok wyboru między wieloma różnymi stylami uczesania, dekoracji, czy tatuaży można dowolnie zmieniać długość, szerokość, wysokość oczu, nosa, ust, czy podbródka za pomocą kolejnych 25 suwaków. Programiści pomyśleli również nad zapewnieniem dużego wyboru kolorów, dzięki czemu obok 18 przygotowanych próbek dla włosów oraz po 12 dla ust i koloru skóry, można tworzyć nowe odcienie korzystając z dołączonej palety kolorów.


 

 

 

 
Na koniec pozostaje wybrać jeszcze kilka szczegółów jak np.: imię postaci. Bardzo przyjemną niespodzianką jest możliwość wyboru głosu naszego bohatera. Jeśli zaś ktoś woli prostsze rozwiązania może skorzystać z już gotowych wzorów wyglądu, ograniczając się do zaledwie kilku kliknięć. 

e) szczegółowe ustawienia
pozostaje tylko jeszcze wybrać kilka szczegółów kolorystycznych wyglądu i głosu i można grać^^ (jeśli nie chce się ktoś bawić w szczegółowe detale, to tutaj może wybrać już wcześniej przygotowany wygląd)

1. rozmiar sylwetki (paker vs chudzinka^^)
2. rasa
3. imię postaci 
4. płeć 
5. wygląd głowy 
6. wygląd twarzy 
7. szczegóły twarzy (typu wąsy, broda)
8. szczegóły twarzy (tatuaże, znaki etc)
9. kolor włosów (różny dla każdej rasy)
10. kolor oczu (różny dla rożnych ras)
11. kolor skóry (jak wyżej)
12. tembr głosu 
13. losowa
14. stwórz 
15. usuń 
16. wyjście
Poniżej filmik prezentujący możliwości tworzenia postaci:


  

Tworzenie postaci
  

Info oparte o CBT3. Miłego tworzenia postaci!

Artykuł przygotowany na potrzebny klanu AmberEye by Musashi / edited by Vexilla

Zapraszamy do dyskusji na temat tego artykułu i podsyłania wszelkich sugestii.
Będziemy wdzięczni za uwagi i sygnały dotyczące ewentualnych błędów.
By wysłać swój komentarz lub sugestie - odwiedź nasze forum!

Panel

Login:
Hasło:
Rejestracja

Shoutbox

Musisz być zalogowany aby pisać wiadomości


Archiwum

Dotacja

Stan konta portalu.

Potrzeba: 427 zł
Zebrane: 424 zł
Brakuje: 3 zł

Dotacja

Ostatnie


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


Więcej

www.aiononline.com.pl - Aion Online - Polski Portal - wszystkie prawa zastrzeżone!