ForumDodaj do ulubionych (Tylko IE)Ustaw jako startowa (Tylko IE)Kana3 RSS

 
 

Pobieranie

Menu

Strona główna
Forum

FAQ
Opis gry
Instalacja gry
Wymagania sprzętowe
Silnik CryEngine

Dotacja
Galeria

Dodaj artykuł

Żywioły
Divine Power
Historia Atreii

Rasy
Elyos
Asmodian
Balaur (NPC)

Klasy
Warrior
Priest
Scout
Mage

Multimedia
Filmy
Tapety
Dla graczy
Wygaszacze

AionOnline
    Aion Online - Polski Portal
Zarejestruj konto i zacznij grac!

Wzmacnianie broni i armorów
Autor: Musashi

W AionOnline pojawi się cała masa dodatków, których jedynym zadaniem będzie wzmocnienie broni, dodanie jakichś efektów, zwiększenie statystyk, dodanie skilli etc. Co ciekawe, podobnie jak w Lineage2 pojawią się cztery rodzaje broni - zwykłe, rzadkie, legendarne oraz unikalne (w kolejności od najsłabszych). Będziemy mieć także możliwość enchantowania broni, wrzucenia heartstonów czy też używania shotów Oczywiście wszystkie dane tutaj zawarte są oparte o koreańskie nazewnictwo oraz koreańską OB. Po zakończeniu tłumaczenia angielskiej wersji gry, nazwy oczywiście się zmienią, możliwe też iż niektóre czynności lub statystyki będą wyglądały inaczej.

Rodzaje broni

Bronie zostaną podzielone na cztery klasy:


 

General (normalne) - zwykłe najczęściej spotykane bronie, oznaczone są kolorem białym i mają tylko jeden slot na heartstony.


 

Rare (rzadkie) - itemy rzadziej spotykane, prawdopodobnie będą dostępne jedynie w przy crafcie, oznaczone są kolorem zielonym i mają dwa sloty na heartstony, mają wyższe statystyki niż zwykłe bronie.


 

Legendary (legendarne) - itemy bardzo rzadko spotykane, prawdopodobnie dostępne w ABYSS (ale to tylko gdybanie), oznaczone są na niebiesko, mają trzy sloty na heartstony, mają o wiele wyższe statystyki niż rzadkie itemy, o normalnych nie wspominając.

Unique (unikalne) - bardzo ciężkie do zdobycia, oznaczone są na pomarańczowo, najrzadziej spotykana klasa broni ale za to z najwyższymi statystykami, mają aż cztery sloty na heartstony.

Na wszystkich powyższych screenach przykłady różnych swordów oraz ich statystyki, oczywiście każda klasa danej broni ma inny wygląd (np. sword unikalny będzie wyglądał inaczej od rzadkiego).

Shadow weapons

Dodatkowo będą dostępne bronie w stylu shadow weapons z Lineage 2 tzn. nie treadowalne, których nie można enchantować, dodawać heartstonów etc., po prostu broń z czystymi statami. Będą prawdopodobnie dostępne za darmo u NPC na określony czas lub czas wykonywania questa. W przypadku tych broni mogę tylko wszystkiego domniemywać.

Imprinting the soul - znamię/odcisk/uwięzienie duszy

Tak samo jak w przypadku shadow weapons mogę jedynie się domyślać i opierać na Lineage 2. Każdą broń można imprintować tj. uwięzić kawałek duszy w broni. Prawdopodobnie jest to jakiegoś rodzaju "przywiązanie" broni do właściciela, nie będzie jej można sprzedać ani trzymać w magazynie. Dość tajemnicza rzecz, jako że nie ma nigdzie info dokładnego o niej.


 

Ten czerwony napis oznacza, iż dana broń została imprintowana


 

Początek imprintacji

Końcówka imprintacji

Enchantowanie broni i armorów

Każdą broń (armory też) można enchantować. Za każdym enchantem zwiększa się dmg zadawany przez broń, lub pdef w przypadku armorów. Limit bezpiecznego enchantowania (czyli taki w którym nic sie nie stanie z bronią) wynosi +3, powyżej tego lvl każdorazowy enchant ma pewne prawdopodobieństwo, iż nie wyjdzie Na szczęście enchantowany przedmiot nie zostanie zniszczony. Niestety nie wiem co się stanie w przypadku faila ale prawdopodobnie, albo zmaleją staty, albo enchant przedmiotu wyjdzie 0.

Kiedy chcemy enchantować dany przedmiot musimy dokonać ekstrakcji innego (przyznam, że pomysłowo to zrobili). Tutaj także mogę jedynie domniemywać, iż należy najpierw mieć jakiś przedmiot (możliwe że będzie musiał być taki sam jak ten, który chcemy enchantować), wyssać z niego "duszę" (moja nazwa ) i wtedy z tak przygotowaną duszą możemy enchantować broń lub armor.

Proces ekstrakcji:


 

Najpierw musimy udać się do NPC


 

Wybieramy przedmiot do ekstrakcji


 

Początek procesu


 

Koniec procesu


 

Efekt - to niebieskie z prawej to właśnie "dusza", która posłuży nam do enchantowania

Proces enchantowania:

Wybieramy rodzaj "duszy" za pomocą której będziemy enchantować (z tego co widać to zdaje się dwa różne rodzaje dusz - niebieskie i czerwone ale jaka jest między nimi różnica to ciężko dojść)


 

Wybieramy przedmiot do enchantowania


 

Początek procesu enchantowania


 

Udany koniec enchantowania


 

Nowe statystyki przedmiotu po udanym enchantowaniu (tutaj akurat mace)

Każdorazowy enchant dodaje:

Broń

Dagger

1H Sword

2H Sword

Pole

Bow

Mace

Staff

Orb

Spellbook

+PAtk

2

2

4

5

4

3

3

4

3

+MAtk

-

-

-

-

-

10

10

10

10

 

Armor + PDef

Góra

Dół

Naramienniki

Rękawice

Buty

Plate

6

5

4

4

4

Chain

5

4

3

3

3

Leather

4

3

2

2

2

Cloth

3

2

1

1

1

Heartstony

Heartstones czyli po naszemu kamienie serca (imho nazwa chyba powstała przez wzgląd na ich wygląd), lub ewentualnie kamienie runiczne (odchodząc od podanej nazwy) . Jest to coś w rodzaju dodatku do broni, który dodaje jakieś unikalne staty. Są dość rzadko spotykane i można je dostać, albo poprzez dropa, albo w queście. Każda z broni ma od jednego do czterech slotów, do których można włożyć te kamyki (w zależności od rodzaju broni). Każdorazowe wzmocnienie broni za pomocą heartstona wiąże się niestety z ryzykiem. Podczas dodawania istnieje możliwość faila, broni tym nie zniszczymy ale wszystkie heartstony wcześniej włożone do broni zostaną usunięte (ja bym to nazwał epic fail).

Generalnie pojawią się dwie odmiany heartstonów:


 Z wyższymi statami


 Z niższymi statami

 

 
Nie jestem w stanie powiedzieć jaka będzie między nimi różnica, z tego co można zauważyć to te niebieskie można craftować a te złote nie, dodatkowo niebieskie maja niższe statystyki niż złote.

Do czego się przydadzą? Ofc do wszystkiego Generalnie zwiększają one staty postaci i mogą dodawać np.:

20-85 +HP

4-6 +Flight Time

20-85 +MP

12-25 +Accuracy

1-5 +Strength

12-25 +Magic Crit

4-9 +Evasion

12-25 PDef Weapon

4-9 +Crit

12-25 PDef Shield 

Drop heartstona (btw tak wygląda okno dropów )


 

Wybieramy broń do której chcemy włożyć kamyk


 

Udało się


 

Mamy dwa włożone

Fail: Tracimy wszystkie przy failu trzeciego

Oczywiście będzie istniała możliwość usunięcia heartstona z broni:

Idziemy do NPC


 

Wybieramy broń


 

Wybieramy heartstone do usunięcia


 

Płacimy


 

Proces usuwania


 

Czary mary i kamyk znika

Shoty

Ciężko o nich coś napisać, lub wytłumaczyć ich działanie bez odwoływania się do Lineage 2, a mianowicie są to tzw. shoty. Na screenie widać miejsca, w które będziemy wkładać shoty. Nazwy oczywiście się zmienią po wyjściu angielskiej wersji gry, a te przytoczone przeze mnie pochodzą z L2. Slot z lewej jest na shoty używane podczas walk fizycznych (typu melee - soulshoty), slot z prawej na te używane podczas walk magicznych (typu magic - spiritshoty). Oczywiście używa ich się nie tylko do walki ale także do leczenia, rzucania zaklęć, buffów etc.. Do czego są? Generalnie zwiększają dwukrotnie ilość zadawanych obrażeń - w przypadku ataku, lub zwiększają siłę leczenia (HP) lub ładowania (chodzi o MP). Shoty te można craftować samemu lub kupić. Podczas ataku czy leczenia będzie zużywany jeden shot (w L2 dla przykładu podczas expienia przez parę godzin potrafimy zużyć koło 10000 takich shotów). Będą dzielić się na pięć różnych klas zgodnych z danym levelem postaci.

Dostępnych będzie pięć leveli shotów w zależności od levelu postaci:


 

lvl 1-10 (dla początkujących)
 


 

lvl 10-20 (mniejsze - lesser)
 


 

lvl 20-30 (średnio zaawansowane - intermediate)
 


 

lvl 30-40 (zaawansowane - senior)
 

lvl 40-50 ("wypasione" - advanced)

Kryształy emocji (nazwa całkowicie zmyślona przeze mnie)

W grze pojawią się specjalne kryształy, nazwałem je kryształami emocji (imho pasuje nazwa). Są bardzo rzadko spotykane, dropią je mobki powyżej 30 lvl, a także RB, które maja wyższy drop rate. Każdy kto choć trochę zetknął się z grami MMO wie. że jeśli coś ma bardzo niski drop rate to musi to być na prawdę mocna rzecz I tak właśnie jest z tymi kryształami. Jak na razie znane jest 32 rodzaje kryształów, z czego 14 róznych efektów/skilli:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli już jesteśmy farciarzem, który dostał takie dropa możemy go użyć do broni, w każdej chwili, wystarczy udać się do odpowiedniego NPC w mieście, zapłacić (nic za darmo - cena 100000 Qin) i mamy 100% szans na enchant (kolejny!) broni.

NPC Elyos:

NPC Asmodians

"Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży..."

Wszystko prezentuje się dość ciekawie. Również aplikacji kryształów. Gdy odnajdziemy w swoim mieście odpowiedniego NPC, w zamian za drobną opłatą mamy dostęp do następujących opcji:

Tradycyjnie w okienku dodajemy broń i wkładamy kamyk - bursztynek ;-)

Opcja jest dostępna u wyżej wymienionych NPC.
  
 
NPC robi kamehameha (czy też czary mary jeśli ktoś nie przepada za anime). 

I CYK mamy kamyczek w broni.

Co ciekawe efekty broni z kamieniem sumują sie przypadku ataków magicznych (jeśli używamy orba, czy księgi) tak więc mamy sam atak postaci+skill+możliwość danego ataku kamienia+extras dla magów (no i priestów).

Co ciekawe kamyki te nie dodają żadnych punktów stałych np zwiększających PDef, PAtk etc. Dodają one szanse (zazwyczaj od 1 do 20%) na rzucenie danego efektu na cel.

Dla przykładu, dajmy na to Kamień Dumy daje nam 1% szansy na zadanie 3780 obrażeń, inny z kolei o przykładowej nazwie Kamień Zemsty daje 2% szansy na 10 sekundowy stun przeciwnika, jeszcze inny daje 20% na zadanie 188 obrażeń. Sporo ich jest więc nie będę wymieniał.

Oczywiście nazwy są zmyślone przeze mnie a efekty mogą się różnić w angielskiej wersji gry.
  

Zapraszamy do dyskusji na temat tego artykułu i podsyłania wszelkich sugestii.
Będziemy wdzięczni za uwagi i sygnały dotyczące ewentualnych błędów.
By wysłać swój komentarz lub sugestie - odwiedź nasze forum!

Panel

Login:
Hasło:
Rejestracja

Shoutbox

Musisz być zalogowany aby pisać wiadomości


Archiwum

Dotacja

Stan konta portalu.

Potrzeba: 427 zł
Zebrane: 424 zł
Brakuje: 3 zł

Dotacja

Ostatnie


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


Więcej

www.aiononline.com.pl - Aion Online - Polski Portal - wszystkie prawa zastrzeżone!