Zamknij Witaj! Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto tutaj. Rejestracja jest szybka i nie wymaga wypełniania skomplikowanych formularzy!
www.AionOnline.com.pl
+  Aion Online
|-+  Społeczność» Off-Topic» Nasza twórczość» Gracze
Login:
Hasło:
Strony: [1] 2 3
Drukuj
Autor Wątek: Gracze  (Przeczytany 8996 razy)
plutonka
Pomocnik
Aktywny użytkownik
*

Rasa: Asmodians
Nick: Plutonka
Legion: Valkyrie
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Spatalos

Outer Senshi

: Styczeń 09, 2011, 21:51:49

Hej,

Zaczęłam realizować pomysł opisania środowiska graczy. Póki co jest to sam początek - więc informacji jest bardzo mało. Będę je sukcesywnie uzupełniać. Na pewno nie jest to lektura dla każdego, kieruję ją głównie do osób z zewnątrz zainteresowanych graczami, oraz do tych graczy, którzy są zainteresowani tym jak mechanika gry oraz ludzie wzajemnie na siebie wpływają.

Chętnych zapraszam do lektury:
http://plutonka.pl/?p=109
Reklama
« : Styczeń 09, 2011, 21:51:49 »

Zarejestruj konto i zacznij grać!
Flov
Ekspert

Rasa: Elyos
Klasa: Spiritmaster
Nick: Mia

.:: The Strange ::.

IGNORUJ
Odpowiedz 1 : Styczeń 09, 2011, 22:43:28

[..] To czyni z portali społecznościowych ogromne katalogi użytkowników [..] To tylko targowisko, gdzie kupcy wystawiają stragany. Możemy się zapoznać z ich towarem, lecz musimy mieć świadomość, że został on wytworzony gdzieś indziej. Najczęściej – całkowicie poza siecią.

Bardzo trafne słowa. Choć nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad powiązaniami takiego typu, ten tekst przybliżył mi odrobinę tzw "psychologie internetu".

Jednak nie do końca zrozumiałam sens jednego słowa o tutaj ->
Choć trafiają się osoby mniej i bardziej popularne, wszyscy mają dokładnie takie same prawa i nie posiadają narzędzi umożliwiających ingerencję w zależności zachodzące pomiędzy osobami trzecimi. Oczywiście, pomimo takiej struktury, nadal możliwy jest ostracyzm

Co autorka miała na myśli? Chichot oczywiście, zrozumiałam sens tekstu i bez tego, ale ostracyzm jakoś mi tu nie pasuje. Z lekcji historii pamiętam że to starożytny sąd skorupkowy.. wtf?!

ode mnie Plutonko - brawa. Jeśli mogę wtrącić, to temat "środowisko gier online" jest mega obszerny i raczej wiąże się równiej z tematem uzależnień, mam racje? :>

a że to offtopic pozwolę się zapytać: pogrywasz czasem w Aiona jeszcze?  Mrugnięcie
Neytea
Darczyńca
Ekspert
*

Nick: Miyo
Legion: PvP

Może i się nie znam, ale tu na bank ktoś ściemnia

IGNORUJ
Odpowiedz 2 : Styczeń 09, 2011, 23:20:23

"Żona prawdziwego nerda" Fuuu ! zonata =.= w tym momencie przestałem czytac :/
plutonka
Pomocnik
Aktywny użytkownik
*

Outer Senshi

Odpowiedz 3 : Styczeń 09, 2011, 23:29:51

Flov: dzięki ze dobre słowa Uśmiech

Co do ostracyzmu: tak, faktycznie, był to sąd skorupkowy. Aktualnie termin ten odnosi się do sytuacji, gdy dana społeczność otwarcie potępi jednostkę w związku z jakąś jej cechą lub zachowaniem.

Jeśli miałabym podać przykład: pamiętam historię dziewczyny na IRCu, która wywinęła jednemu facetowi bardzo brzydki numer podając nie swoje fotki, plus jeszcze jakieś drobniejsze przewinienia. Zdenerwował się tak bardzo i tak koszmarnie obrobił jej dupę, że choć była członkiem społeczności kilku kanałów i dość aktywnie się udzielała, została zmuszona do ich opuszczenia. Przeciwko niej obróciły się także te osoby, którym nie zrobiła nic złego - można powiedzieć, że została publicznie napiętnowana.

W tekście z bloga napisałam, że na portalach społecznościowych ostracyzm w tej postaci jest możliwy, choć dużo trudniejszy niż w gildii czy na ircu właśnie.

EDIT: niestety, aktualnie nie gram w żadną grę. Czasami tylko zaglądam do Guild Wars.

EDIT2: jasne, że bez poruszania tematu uzależnienia się nie obejdzie Uśmiech
Ezeqeel
Zaawansowany użytkownik

Klasa: Spiritmaster
Legion: Furions
Serwer: [EU] Perento

IGNORUJ
Odpowiedz 4 : Styczeń 09, 2011, 23:48:12

Nie wiem dlaczego, ale jakoś zawsze wolałem się spotkać ze znajomymi przy piwku (albo bez), niż siedzieć i gadać z kimś nieznajomym przez IRCa, albo grę mmo. (chociaż miło mi się rozmawia)

Cały tekst bardzo ciekawy. W końcu każde stado nawet te wirtualne rządzi się jakimiś prawami.

Neytea dokładnie na to samo wpierw zwróciłem uwagę. Język
Verith
Darczyńca
Aktywny użytkownik
*

Nick: Verith
Legion: Circle of Nine

IGNORUJ
Odpowiedz 5 : Styczeń 10, 2011, 00:50:38

Ja nie wiem czy wole czy nie rozmowę na czacie w grze czy w pubie. Nie mniej jednak, faktem jest (bo chyba nikt nie zaprzeczy), że idąc do pubu, idę ze swoimi rówieśnikami, tak? Albo są to osoby z którymi coś mnie łączy. Muzyka, kultura cokolwiek.

Wchodząc na czat, Vento widzę jedynie nick'i. Fakt, że i tu mogę szufladkować gościa ale to sa już ewidentnie rażące przypadki. 'xxxVerithxxx' 'LordofDeath' - mogę na oko powiedzieć, że to dzieciak (każdy tu wepnie podobne lub swoje 'negatywne' skojarzenie - o ile ma takie)
Jednak większej ilości przypadków są to osoby po których wszystkiego możemy się spodziewać. Zmierzam tu do tego, że taki czat w grze, Vento znosi nam barierę wieku, kultury, zainteresowań. Gdyby nie gra i vento nie poznałbym bardzo wielu ciekawych ludzi. 50 letni właściciel firmy - Ja mając dziś 22 lata... noo szczerze, jest szansa bym mógł kogoś takiego poznać np w w/w pubie? Praktycznie żadna. Ja dla niego jestem gówniarzem a i może gorzej bo w najlepszym wypadku, 'spoko gość' lub 'poczciwy młodzieniec'. I odwrotnie, grając poznałem 14latka.. a bystry chłopak i normalna rozmowę się prowadziło.
Bo o mniej skrajnych przypadkach to już mówić nie ma sensu. Oczywiście wole real życie i zresztą od roku w nic nie gram jak nie dłużej  Z politowaniem ale, dzięki takim społecznościom poznałem, może nie wiele ale sporo interesujących osób.

A tobie Plutonka powodzenia w pisaniu. Życzyć mogę pisania w taki sposób aby jeszcze bardziej przykuwać uwagę czytelników Mrugnięcie
milka
Nowy Użytkownik
*

Klasa: Chanter
Nick: Ganges
Legion: Havoc

IGNORUJ
Odpowiedz 6 : Styczeń 10, 2011, 00:54:14

A według mnie napisałaś tekst będący kupą truizmów, z których nic nie wynika. Rozumiem, że to post wstępny, ale jak dla mnie nie ma tam nic interesującego, co by mogło zachęcić do dalszego śledzenia bloga. Rozbawiły mnie diagramy.
twardy
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 7 : Styczeń 10, 2011, 01:03:22

kobieta o kobiecie powie cos milego tylko wtedy, zeby zrobic trzeciej na zlosc xD
milka
Nowy Użytkownik
*

Klasa: Chanter
Nick: Ganges
Legion: Havoc

IGNORUJ
Odpowiedz 8 : Styczeń 10, 2011, 01:49:12

kobieta o kobiecie powie cos milego tylko wtedy, zeby zrobic trzeciej na zlosc xD
Niech będzie.
plutonka
Pomocnik
Aktywny użytkownik
*

Outer Senshi

Odpowiedz 9 : Styczeń 10, 2011, 07:49:57

A według mnie napisałaś tekst będący kupą truizmów, z których nic nie wynika. Rozumiem, że to post wstępny, ale jak dla mnie nie ma tam nic interesującego, co by mogło zachęcić do dalszego śledzenia bloga. Rozbawiły mnie diagramy.
To prawda, że nie odkrywam niczego nowego opisując graczy lub grę jako taką. Byłoby to trudne, ponieważ nie ja wymyśliłam rozgrywkę online Uśmiech Zanim jednak zajęłam się tematem, przeprowadziłam kilka rozmów z osobami zawodowo zajmującymi się interakcjami pomiędzy ludźmi oraz ludźmi w ogóle - i przyznały one, że nie umieją scharakteryzować różnych społeczności internetowych, o graczach nie wspominając. Zachęciły mnie one do pracy - mam więc nadzieję, że znajdą się jednostki, które znajdą na moim blogu ciekawe dla nich informacje.

Nie oznacza to jednak, że osoba grająca skazana jest na regularne przysypianie podczas lektury moich wypocin Uśmiech Wierzę, że w przyszłości pojawią się kolejne wpisy, które będą traktowały o bardziej szczegółowych zagadnieniach.
StagG
Darczyńca
Ekspert
*

Klasa: Gladiator
Nick: Astii

IGNORUJ
Odpowiedz 10 : Styczeń 10, 2011, 08:34:26

Po 1sze - witajże plutonko, dawno cię nie było Mrugnięcie

Co do tekstu - dla kogo on jest pisany? To jest moja subiektywna opinia, ale czytając ten tekst odnoszę wrażenie, jakbyś chciała osobie, która nigdy nie miała internetu i jest grubo po 40 (50ce?) streścić prawa internetu i jego "sub kultur". Ciut prostszy język, i całość wyglądała by o wiele lepiej.
To jest bardziej referat na studia (który usypia), niż projekt, który miałby być ciekawą lekturą dla każdego.
Zapytałem na początku dla kogo jest ten tekst, bo od stylu pisania zależy, czy danego człowieka tekst porwie, czy go odstawi po 1szych kilku zdaniach.
Amelia
Zaawansowany użytkownik

Klasa: Ranger
Nick: Amelia

IGNORUJ
Odpowiedz 11 : Styczeń 10, 2011, 09:53:27

StagG skoro twierdzisz , ze  masz wrażenie, ze ona pisze tak jakby chciala przekazac pewne podstawowe informacje  osobom , ktore nigdy nie mialy stycznosci z tego typu "sub kultururami" ( bo to , czy ktos przesiaduje calymi dniami na facebooku wcale nie jest warunkiem , ze cos ogarnia w tej kwestii ),  to znaczy, ze jezyk jak najbardziej w porzadku Uśmiech. Poza tym , jesli ktos jest faktycznie zainteresowany tematem to raczej ocena czy " tekst porywa ", bedzie dosc malo istotna, bo Plutonka przeciez nie ma w w planach " nawracać niewierzących", tylko przekazać informacje zainteresowanym tematem Uśmiech. Zreszta wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania masz w pierwszym poscie heh.

Na pewno nie jest to lektura dla każdego, kieruję ją głównie do osób z zewnątrz zainteresowanych graczami, oraz do tych graczy, którzy są zainteresowani tym jak mechanika gry oraz ludzie wzajemnie na siebie wpływają.

Ryutaro
Darczyńca
Nowy Użytkownik
*

Nick: Nelfariel

IGNORUJ
Odpowiedz 12 : Styczeń 10, 2011, 10:31:31

Tekst na 100% inaczej rozumiany będzie dla osób nie mających styczności ze społecznościami online a tymi, dla których sieć to codzienność. Ciekawie się czyta tylko zastanawiam się kto tak naprawde powinien taki tekst napisać: Osoba będąca częścią takiej społeczności z wykreowanymi już opiniami na większość aspektów "życia online" czy ktoś, kto dopiero wchodzi w ten świat Uśmiech

No bo przecież: "Tekst na 100% inaczej rozumiany będzie dla osób nie mających styczności ze społecznościami online a tymi, dla których sieć to codzienność."   I tak w kółko ;]
plutonka
Pomocnik
Aktywny użytkownik
*

Outer Senshi

Odpowiedz 13 : Styczeń 10, 2011, 13:39:13

Ryutaro: nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Z tego, co piszesz wynika, że Twoim zdaniem mamy do wyboru: albo osobę, która tkwi w temacie, lecz z założenia nie jest obiektywna, albo osobę, która nie posiada konkretnej wiedzy i swoich poglądów, przez co siłą rzeczy jest szansa, że obiektywizm zachowa.

Jest to moim zdaniem sztuczny problem. Coś jak wmówienie wszystkim, że zajmując się przeszłością, zapomną o przyszłości, itp. Uważam, że jest jak najbardziej możliwe, by osoba kompetentna w danym temacie była w stanie zachować obiektywizm, a historia naszego piśmiennictwa jest tego dowodem.

Inną sprawą jest to, czy konkretnie ja będę się starała zachować obiektywizm. Pewnie nie zawsze. Nie czuję wstydu przed swoimi własnymi poglądami i lubię dyskutować na ciekawe tematy. Nie uważam tego za złe, póki ma się mocne argumenty.

Złe jest natomiast pisanie bzdur, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. A większe prawdopodobieństwo spłodzenia takiego potworka ma osoba 'dopiero wnikająca w temat'. Zresztą, sama zabrałam się za ten projekt właśnie po lekturze takiego dziwadełka.
Ryutaro
Darczyńca
Nowy Użytkownik
*

Nick: Nelfariel

IGNORUJ
Odpowiedz 14 : Styczeń 11, 2011, 09:50:27

Bardziej chodziło mi o pokazanie faktu, że jest tyle zależności które wpływają na stosunek ludzi do "życia online" oraz do społeczności internetowej, że cieżko jest wierzyć w cokolwiek co pisane jest właśnie na ten temat Uśmiech)

Z tym jest jak z muzyką, ktoś ma taki a nie inny gust i na tym temat sie kończy Uśmiech

PS Cały czas przedstawiam tylko własną opinię.
Strony: [1] 2 3
Drukuj

Skocz do:  

Zarejestruj konto i zacznij grać!